Досить часто ми не усвідомлюємо той факт, що найбільше на якість свого життя ми можемо вплинути саме на місцевому рівні. Отже, при наявності ресурсів та повноважень залишаємось досить інертними у розумінні особистої відповідальності у прийнятті рішень.
Навчитися не лише використовувати інструменти стратегічного розвитку громади, але й формувати бюджет, розвивати бізнес та будувати успішні муніципалітети можна за допомогою гри «Світ Громад».
Як це працює?
Люди полюбляють знаходитися у конкурентній атмосфері. Їм подобається коли ігрові події максимально наближені до реального життя. Гра постійно ставить учасників у нестандартні умови. «Моделюйте ефективну поведінку у суспільстві,» — закликають розробники гри, — «адже Світ Громад — це гра-тренінг для тих, хто не хоче втратити шанс бути успішним».
Поради експертів: Почніть з почуття приналежності до місцевої громади та посилюйте його за допомогою гри-тренінгу «Світ Громад». Так громадська участь стане легкою та веселою, а здатність визначати проблеми суспільного життя, бажання та вміння вимагати їх розв’язання, висування конкретних пропозицій ефективнішим.
Сюжет представлено на сайті Муніципальної телерадіокомпанії «Місто»
Рефлексія: Тамара Козицька, директор Хмельницької ЦБС: «Ті висновки, які роблять після гри учасники, вони дуже важливі. Іноді це — зміна моделі поведінки в громаді. Зразу ти розумієш: чому потрібно сплачувати податки, чому важливий будинок культури, як збільшити привабливість громади? Саме з цих міркувань ми граємо її [гру] у бібліотеці. Це навчає людей до суспільного діалогу, до співпраці між собою».
P.S. Активні студенти Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» легких шляхів не шукали. Будували громаду, яка мала стати комунальним раєм.