«Немає нічого могутнішого, ніж ІДЕЯ, час якої настав» (Віктор Гюго)

Розпочинаємо тиждень з гарної новини – компанія «Монсанто Україна» оголошує про початок прийому грантових пропозицій від громадських організацій в рамках п’ятого щорічного конкурсу програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього».

Проект соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» було започатковано у 2013 році для підтримки ініціатив сільських громад. Основна місія – поліпшення життя людей у сільській місцевості шляхом згуртування, підвищення громадської свідомості та соціальної активності для вирішення місцевих проблем.

Пропозиції приймаються за такими напрямами:

  • освітні програми, спрямовані на покращення освіти у сільській місцевості, зокрема підтримка шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів;
  • програми зі сталого розвитку середовища громад, у тому числі підтримка програм з покращення енергоефективності та доступу до чистої води, підтримка центрів для людей з особливими потребами, забезпечення інших місцевих потреб.

Відбір проектів здійснюватиметься у два етапи.

На першому громадські організації подають коротку інформацію про проект українською мовою. Подання заявок – з 4 по 24 грудня 2017 року. Завантажити анкету та ознайомитися з вимогами можна у розділі «Соціальні інвестиції» веб-сайту компанії «Монсанто Україна».

Організації, що пройдуть попередній відбір, подадуть на другий етап більш детальну інформацію про проект й організацію англійською та українською мовами.

Остаточне рішення про отримувачів грантів буде оголошено у червні 2018 року.

Максимальний розмір гранту, що може бути наданий – 200 000 грн. Проекти не повинні мати жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто». Проектна діяльність може бути розрахована на термін до 6 місяців. До  участі у конкурсі приймається лише одна заявка від кожної організації.

У разі виникнення запитань необхідно звернутися до координатора програми за електронною адресою charity.ukraine@monsanto.com.

Отже, бібліотекарі, беріться до справи! В першу чергу важливо налагодити комунікацію в громаді та залучити до цього процесу незалежних експертів задля виявлення культурно-освітніх потреб громадян і визначення рівня їх задоволення. На другому етапі необхідно віднайти громадську організацію, зацікавлену у розробці та реалізації освітньої програми, спрямованої на покращення освіти у сільській місцевості.

Цільовою групою для реалізації проекту може бути населення віком від 25 до 65 років, яке має потребу в неформальній освіті. Таким людям подобається постійно розвиватися, шукати нові знання та шляхи їх освоєння, а ще вони мають активну життєву позицію.

У невеликих містечках та селах пропозицій з освіти для дорослих надзвичайно мало або взагалі немає. Отже саме тут вона просто необхідна, бо може допомогти вирішити численні проблеми.

Навчання, що поєднає представників різних поколінь, надасть як старшим людям, так і молоді можливість отримати користь від знань один одного. З іншого боку, спільні заходи зміцнять солідарність між поколіннями й, таким чином, сприятимуть розвитку демократичного діалогу, необхідного у часи кризи.

Багато державних послуг та інструментів для участі громадян у житті суспільства тепер доступні в інтернеті. Навички застосування цифрових технологій забезпечать інтеграцію та участь у світі цифрових технологій.

Й таким чином згодом звичайна сільська бібліотека може перетворитися на територію успішних починань, «місця впливу» (Impact Places), де ідеї об’єднання різних секторів та груп відбувається задля досягнення більш сталого позитивного соціального та культурного розвитку громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)