Коли українці запитують одне одного: «Ти як?», часто чують у відповідь: «Тримаюсь». Адже, попри темряву навколо, ми щодня обираємо зберегти у собі світло. А розповісти про те, що саме допомагає не здаватися, кожен і кожна зможе у спецпроєкті «Щоденники стійкості». Він стартував 25 жовтня, після Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності у межах комунікаційної кампанії «Ти як? Стійкість» Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської — у партнерстві з Суспільним Мовленням і Українським Радіо. Це онлайн-простір для рефлексії, створений підтримувати та надихати в непрості часи. Кожна історія — це свідчення національної стійкості, адже «Стійкість одного — стійкість мільйонів», — зазначають організатори.
«Обійми рідних, зустріч із друзями чи кіт, який мешкає у квартирі на першому поверсі й визирає на вулицю, даруючи настрій на весь день. Улюблене лате у кав’ярні біля дому. Адже саме щоденні миті радості допомагають триматися й жити», — наголошують ініціатори проєкту.
Спецпроєкт є частиною тематичної хвилі кампанії, присвяченої одному з 5 компонентів стійкості — корисному мисленню, повідомляють організатори.
Українців запрошують розповісти у «Щоденниках стійкості», що допомагає їм відновлюватися та повертати собі мотивацію. Які щоденні маленькі радощі та традиції стають великими цінностями і допомагають «втриматися на плаву». Як активувати корисне мислення — компонент формули стійкості та важливий ресурс ментального здоров’я. Бо, якщо фокусуватися на рішеннях, проблеми не мають жодних шансів вас здолати. А контроль над емоціями — справжня суперсила.
«Щоденники стійкості» створено, щоб голоси українців лунали і особистісні історії збиралися у загальнонаціональну мозаїку стійкості. Унікальний досвід однієї людини може стати опорою для іншої. Ті, хто наразі відчувають розгубленість та потребують підтримки, можуть надихнутися історіями інших людей та отримати заряд теплої мотивації.
Проект несе і одну з найважливіших функцій — меморіальну, адже історії окремих людей та родин складають загальну історію країни у всі часи.
Долучитися до проєкту може кожен охочий. Для цього потрібно завантажити свою історію на спеціальну сторінку “Щоденники стійкості” на платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Крім того, можна розповісти про цю сторінку у соцмережах — так друзі дізнаються про онлайн-архів і теж зможуть поділитися своїми емоціями та досвідом.
Це можна зробити упродовж місяця – до 25 листопада. 10 історій стійкості зі щоденників буде обрано та адаптовано у формат коротких аудіорозповідей. Вони прозвучать в ефірі Українського Радіо вже у листопаді. Можливо, це буде саме ваша історія? Діліться, адже стійкість одного – стійкість мільйонів.
Детальна інструкція, як завантажити свою історію – ТУТ