Мільйони українців по всьому світу об’єдналися задля написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, що є найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців мови у всьому світі.
Чверть століття Радіодиктант звучить в ефірі Українського Радіо. Уже втретє ми пишемо його під час повномасштабного вторгнення: в укриттях, школах, університетах, установах, на фронті, в різних куточках світу. Українці з усього світу долучаються до Радіодиктанту аби перевірити свої знання рідної мови і вкотре підтвердити свою відповідальність за збереження та розвиток нашого національного надбання. Традиційно відбувся він напередодні Дня української писемності та мови і, звісно, бібліотеки, як і кожного року, не залишились осторонь цієї визначної події.
Працівники Вінницької ОУНБ імені В. Отамановського разом із учнями Вінницького ліцею №4 долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності 2024 року. У затишній атмосфері бібліотеки учні та бібліотекарі слухали диктант у прямому етері, зосереджено слідкуючи за словами, які лунали в ефірі, щоб якомога точніше передати кожну букву, кожен знак. Це символічний крок, що допомагає відчути єдність та справжнє свято рідного слова, можливість долучитися до великої родини українців, які цінують і підтримують свою мову.
Працівники та читачі Дніпропетровської ОУНБ імені Первоучителів словянських Кирила та Мефодія долучились до відзначення Дня української писемності та мови.
У відділі читальних залів, підтримуючи національну єдність, учнівська молодь Дніпровського ліцею № 81 брала активну участь у написанні Радіодиктанту-2024, присвяченого Дню української писемності та мови, а також 100-річчю Українського Радіо.
Засідання розмовного клубу з української мови «Спілкування – без вагання» пройшло в теплій і затишній атмосфері. Учасники мали можливість практикувати свої мовні навички в дружньому середовищі, досліджували роль мови та літератури в житті сучасної людини, бговорювали цікаві літературні новинки, обмінювались думками та вдосконалювали вільне володіння українською мовою. Легке поєднання спілкування та кавової атмосфери сприяло невимушеній та плідній зустрічі.
#ДеньУкраїнськоїПисемностітаМови_2024
Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека долучилася до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови. У заході брали участь представники письменства, а також національних громад Запорізького краю.
Втретє Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського (м. Кропивницький) брала участь в Радіодиктанті національної єдності. Разом з бібліотекарями до україномовного флешбому приєднались друзі бібліотеки – науковці, історики, краєзнавці, мовознавці, літератори, медики, студенти.
Фахівці та користувачі Одеської ОУНБ імені М. Грушевського також підтримали найбільший україномовний флешмоб.
За словами учасників написання диктанту «диктант був складним, бо речення були довгі і виникали запитання щодо пунктуації, але текст був дуже щемливим. Павло Вишебаба диктував чітко, з виразом». #радіодиктант_ооунб
Українська мова об’єднала довкола себе бібліотекарів та друзів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.
За допомогою онлайн-платформи ZOOM близько 30 осіб відчули себе об’єднаними довкола української мови та рідної Гончарівки, де б ми не перебували фізично. Писали диктант незламні працівниці Гончарівки також і в самому Херсоні, але, на жаль, не в стінах рідної бібліотеки.
У кожного з присутніх були неймовірні почуття – щастя від чудової зустрічі в перемішку зі смутком, що немає можливості всім зустрітися наживо в Гончарівці, захоплення красою українського слова, щемливі спогади про історію українського радіо та багато іншого.
Раніше вони збиралися у навчальних закладах, книгозбірнях, культурних осередках і разом підтримували ініціативу.
З великою війною локації багатьох людей змінилися, та попри це, вони продовжують дотримуватися традицій. Перебуваючи у різних куточках світу, херсонці підготували аркуші паперу та взяли до рук ручку. Працівники бібліотеки щиро вдячні кожному, хто відгукнувся на запрошення і провів цей час єднання довкола української разом із Гончарівкою
До найбільшого україномовного флешмобу долучилися читачі та фахівці бібліотек по всій країні – від національних, державних, обласних універсальних до міських та сільських. Уже багато років поспіль бібліотеки є зручними локаціями для організації занять мовних курсів, клубів, дискусійних заходів.
Разом ми будуємо міцну мовну спільноту та зберігаємо єдність, яка завжди була і є однією з найцінніших рис нашого народу. Отже тримаймося, адже у єдності – наша сила!