Author Archives: Лагута Людмила

Про документ, який формує імідж і ефективність роботи бібліотеки

Для бібліотеки будь якого виду (національних, обласних, міських, сільських) організація документаційного забезпечення управління залишається важливим інструментом впливу на різноманітні повсякденні процеси, стратегічні напрями, які разом формують  імідж і ефективність роботи… Читати далі »

Луцькі бібліотекарі назвали найпопулярніші видання

Днями натрапила на цікаву інформацію. Суспільне Луцьк розпитало працівників Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки, обласної бібліотеки для дітей, обласної бібліотеки для юнацтва, які книги є найпопулярнішими у їх книгозбірнях. Найбільш… Читати далі »

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 2)

З 2014 року, а особливо після повномасштабного вторгнення 2022 року, українські бібліотеки долучились до впровадження практики бібліотерапії. Варто згадати про:   Проєкт «Бібліотерапія: твоя книга щастя» (Публічна бібліотека імені Лесі… Читати далі »

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 1)

Бібліотерапія, що визначається як використання книг для терапевтичних цілей, стала поширеною практикою в сучасних зарубіжних і українських бібліотеках. Це явище відображає зростаюче розуміння потенціалу літератури у підтримці психічного здоров’я та… Читати далі »

Двері в літо відкриті! (ч.2)

 США   Collaborative Summer Library Program (CSLP cslpreads.org) –  національна програма, яка щороку об’єднує бібліотеки США навколо спільної літньої теми для заохочення читання серед усіх вікових груп. У 2025 році… Читати далі »

Спинилось літо на порозі… (ч.1)

Літо для дітей – це час для реалізації мрій, активних ігор, появи нових друзів. Для працівників бібліотек літо – це відповідальна пора. Адже необхідно створити належні умови, щоб реалізувались дитячі… Читати далі »

“В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”

28 травня в Україні традиційно відзначається Всеукраїнський день краєзнавства — професійне свято всіх, хто досліджує історію, культуру й природу свого краю. У цьому контексті особливу роль відіграють публічні бібліотеки, які… Читати далі »

Вітаємо! Пишаємося!

Конкурси на міні-гранти є важливою складовою фінансування публічних бібліотек України. Адже саме вони надають  додаткові можливості реалізовувати соціальні проєкти і програми, а також забезпечують стабільність і розвиток бібліотек.  Подібні міні-гранти… Читати далі »

Музейна діяльність публічних бібліотек України (ч.2)

За типологією музеї у публічних бібліотеках України можна умовно розділити на:   музеї історії бібліотеки: Хмельницька ОУНБ реалізує історію бібліотеки через «Віртуальний музей Хмельницької ОУНБ» . За період з 2020… Читати далі »

Музейна діяльність публічних бібліотек (ч.1)

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв. З цієї нагоди не можна не згадати музейні колекції та експозиції, створені публічними бібліотеками. Адже вони… Читати далі »