Зокрема в них йдеться про те, що в умовах, коли бібліотеки та бібліотечні асоціації закривають свої офіси, багато з них стикаються з проблемами ефективного управління віддаленою роботою.
Безперечно, було б добре спланувати заздалегідь певні напрями роботи, забезпечити персонал бібліотек відповідними інструментами (рекомендаціями) для ефективної та безпечної роботи з дому. Однак, ніхто не був готовий до такого розгортання подій.
З огляду на це, сьогодні важливо:
📎Регулярно підтримувати контакт з персоналом бібліотек, їх гарний настрій та мотивацію.
📎Проводити вебінари, під час яких обмінюватися думками щодо ефективної роботи на дому, обслуговування користувачів загалом тощо.
📎Переорієнтувати персонал на виконання інших завдань (участь у громадських ініціативах, покращення якості статей у Вікіпедії тощо).
📎Використовувати 3D-принтери для друку 3D-захисних засобів.
📎Активізувати віртуальні заходи бібліотек у соціальних мережах.
IFLA зазначає, що рекомендації не є вичерпними, однак вони регулярно оновлюються за рахунок загальнодоступної інформації, а також матеріалів, що надходять на адресу updates@ifla.org. IFLA вітає додаткові ідеї, посилання, пропозиції, що ви надішлете на цю адресу.
Крім того, в рекомендаціях «Основні ресурси для бібліотек у відповідь на пандемію коронавірусу» ви можете прочитати про:
📎Розуміння COVID-19 та його поширення.
📎Закриття бібліотек по всьому світу.
📎Управління різними підходами до обмежень.
📎Безпека вдома та на роботі.
📎Надання послуг дистанційно.
📎Дії асоціацій, національних бібліотек та бібліотечних партнерів.
📎Спілкування з користувачами різними мовами.
Детальніше читайте на сайті IFLA https://www.ifla.org/covid-19-and-libraries