Команда спільної дії

Хурделиця, 180 км шляху не стали на заваді представникам Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, управління культури і туризму Житомирської ОДА,  Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича для відвідування Словечанської сільської ОТГ (Овруцький район, Житомирська обл.).
Мета виїзду – консультаційна допомога в питаннях трансформування сільських бібліотек та залучення молоді до розвитку закладів.
Зустріч бібліотекарів та директорів клубів громади з  фаховими експертами відбулась на території Словечанської сільської ради.

Спілкування проходило у форматі презентацій ідей та практик трансформування сільських бібліотек та просторів. Зокрема Галина Козаченко, фахівець ОУНБ ім. О. Ольжича, окреслила перспективи розвитку мережі закладів у контексті впровадження реформи децентралізації.

«Сьогодні громада буде рахувати кожну копійку і тому утримувати всю мережу у незмінному стані та такій же якості роботи ніхто не буде. Тому нам усім потрібно змінюватись: від видачі книг читачу до активної взаємодії із ним використовуючи креативні форми роботи».
У громаді є 6 бібліотек та стільки ж сільських клубів. Всі заклади потребують ремонту та оновлення, як книжкових фондів, так і матеріально-технічної бази. Керівництво громади ініціює реформування бібліотечної мережі та створення централізованої системи.
«Бібліотеки повинні бути повні читачів. І щоб так було ми пропонуємо складні, але потрібні рішення – реформування та оптимізація. Але і бібліотекарі мусять бути включені в цей процес – змінюйте формат роботи, креативте, залучайте молодь», – акцентувала увагу бібліотекарів Оксана Воят, начальник управління освіти Словечанської сільської ради.
Як реформують заклади культури, та які креативні ідеї розвитку підприємництва використовуються в інших громадах словечанцям розповів Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру.
«Білокоровицька громада вже завершила цей процес. Там створили центральну бібліотеку із двома філіями, вже набрали людей та спланувати роботу. Тепер у громаді є чітке бачення розвитку галузі».
Також на зустрічі акцентували увагу присутніх на можливі механізми залучення молоді до розвитку закладів та зміни формату роботи бібліотек і клубів. Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру, представив алгоритм створення Молодіжних центрів, а Алла Бондарчук, головний спеціаліст управління культури та туризму Житомирської ОДА, розповіла про комунікацію культури.
«Сьогодні була така емоційна та необхідна дискусія, яка змусить багатьох задуматися та змінитися. Далі ми вже маємо активізуватись над змінами наших бібліотек, клубів та шкіл», – вважає Олексій Іллюк, директор місцевої музичної школи.


Нагадаємо, що фахівці Житомирського Центру проводять виїзні консультації в об’єднаних громадах з проблематики активізації молоді та реформування бібліотечної мережі.

Матеріал надано Галиною Козаченко,  фахівцем ОУНБ ім. О. Ольжича .

Довідка: Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування створений Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою»,  яка спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами ( Данія, Естонія, Німеччина, Польща та Швеція ) і реалізується Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) та Шведським агентством з питань міжнародного співробітництва і розвитку (SIDA).
«U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optionally add an image (JPEG only)