Формування громад з центрами в містах обласного значення

17 серпня 2018 року завершено процедуру формування громад з центрами в містах обласного значення Київської та Миколаївської областей.
У Київській області утворилася Ржищівська територіальна громада, до якої увійшли Ржищівська міська, Балико-Щучинська, Гребенівська, Півецька, Яблунівська, Піївська сільські територіальні громади.
У Миколаївській області утворилася Вознесенська територіальна громада, до складу якої увійшли Вознесенська міська та Новогригорівська сільська територіальні громади.
Це перші міста обласного значення, які пройшли всі етапи  приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Відбулися останні сесії сільських та міських рад територіальних громад, на яких прийнято рішення про добровільне приєднання. Це був тривалий процес з перемовинами і консультаціями, пошуком компромісів і оптимальних варіантів.
Важливо знати:
оскільки приєднання відбулося до міст обласного значення, то додаткові вибори не проводитимуться. Повноваження сільських рад та їх виконавчих комітетів припиняються з дня набрання чинності рішеннями сільських рад та рішенням міської ради об’єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільських рад повноваження міської ради поширюються на територію територіальних громад, що приєдналися.
Що стосується сільських голів, то вони почнуть виконувати обов’язки старост у своїх населених пунктах на період повноважень міської ради поточного скликання.
Консультативну допомогу у проходженні всіх етапів приєднання надавали регіональні консультанти офісів реформ при регіональних відділеннях АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Робота в даному напрямку продовжується, наразі надано більше 110 консультацій містам обласного значення. За підтримки регіональних консультантів процедуру приєднання розпочали ще 18 міст обласного значення. Найближчим часом очікуються нові приєднання і утворення потужних громад з адміністративними центрами в містах обласного значення.

Джерело: Асоціація міст України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)