Центральна виборча комісія своєю Постановою від 18 серпня 2017 року № 164 призначила на неділю, 29 жовтня 2017 року, вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах в усіх без виняткуобластях України.
Найбільша кількість виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад припадає на Дніпропетровську, Волинську, Черкаську, Житомирську, Полтавську, Одеську області.
Не менше тисячі бібліотек (а, можливо, і більше) постануть перед новими викликами.
І саме зараз на авансцену має вийти бібліотечна методична служба (БМС), яка на практиці продемонструє свою спроможність та ефективність.
Обізнаність бібліотечних працівників щодо:
- варіантності моделей організації бібліотечного обслуговування в ОТГ;
- правил передачі бібліотечного фонду та іншого майна бібліотеки;
- процедури переведення бібліотечних працівників;
- документів на підставі яких розробляються нові Положення (або Статут) бібліотеки, посадові інструкції, правила користування бібліотекою;
- роботи в системі ЕСМаР;
- обізнаності з написання проектів та ін.
дозволить оцінити як рівень компетентності та професіоналізму так і виявити певні прогалини у знаннях, уміннях, навичках районних методичних центрів.
У разі виникнення проблем на місцевому рівні їх подолання можливе за умови безперебійності, безперервності, узгодженості вертикальних та горизонтальних комунікаційних зв’язків БМС, а саме:
І саме при двонаправленості комунікацій (спрямованих зверху вниз і знизу вгору) з активним зворотнім зв`язком можна сподіватися на позитивні результати у процесах структурно-функціональних реорганізацій публічних бібліотек.
Консультації щодо різноманітних питань організації бібліотечного обслуговування можна отримати:
method@nplu.org, тел.:(044) 278-84-21 – науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого;
http://profy.nplu.org – методичний сайт «Бібліотечному фахівцю».
Об’єднуємось – щоб стати успішними!