Схвалено Концепцію реформування системи забезпечення населення культурними послугами

Уряд на своєму засіданні 23 січня схвалив Концепцію реформування системи забезпечення населення культурними послугами. Відповідний проект розпорядження ініційовано Міністерством культури на виконання Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року з метою створення належних рівних умов доступу до культурного продукту та можливості творчого самовираження.

Концепція окреслює керівні принципи, шляхи і строки формування і реалізації державної політики, спрямованої на створення для населення умов щодо отримання якісних і доступних культурних послуг, розвитку людського потенціалу через стимулювання створення та споживання культурних послуг.

Досягнення поставлених цілей передбачається через виконання п’яти ключових завдань:

затвердження мінімальних стандартів забезпечення громадян культурними послугами;

реформування фінансового забезпечення системи надання культурних послуг;

впровадження політики модернізації наявної інфраструктури для надання культурних послуг;

створення умов для формування якісного (висококваліфікованого) кадрового забезпечення системи надання культурних послуг;

розробку системи моніторингу та оцінки якості культурних послуг.

Реалізація Концепції дозволить сформувати сучасну, ефективну систему забезпечення населення якісними і доступними культурними послугами, що сприятиме укріпленню національної ідентичності українських громадян, підвищення культурного і духовного рівня населення, і, відповідно, підвищенню індексу людського розвитку в Україні.

Джерело: сайт Міністерства культури України

Текст Концепції тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)