Cемінар-тренінг «Професійні складові діяльності публічної бібліотеки ОТГ»

8 червня 2017 р. на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбувся семінар-тренінг «Професійні складові діяльності публічної бібліотеки ОТГ». У заході взяли участь представники публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад області (ОТГ), обласних бібліотек для дітей, для юнацтва.

Захід відкрила директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Агаркова В. В., яка наголосила на важливості професійного підходу до організації діяльності публічних бібліотек новостворених ОТГ та зміцнення їхніх позицій у громаді. У рамках презентаційного блоку «Організаційно-методична підтримка бібліотек в умовах функціонування ОТГ» фахівці ОУНБ ім.
О. Гмирьова надали практичні консультації з різних напрямків роботи. Так, заступник директора з наукової роботи Моісеєва Н. В. ознайомила присутніх з нормативними актами, що регламентують діяльність бібліотек,  проаналізувала стан та тенденції розвитку мережі бібліотек Миколаївщини в умовах формування нових територіальних громад. Завідуюча відділом науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Вірьовка Т. М. надала рекомендації щодо формування планово-звітної документації та проаналізувала інформаційне наповнення планів і звітів бібліотек області. Завідуюча сектором обліку користувачів та бібліотечної статистики
Ревякіна О. М. зосередилася на технології бібліотечного обліку і статистики та надала аудиторії консультацію щодо заповнення щоденників роботи. Завідуюча сектором відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Дементьєва І. В. звернула увагу  на переваги електронної звітності бібліотек та відмітила проблемні моменти та розбіжності, що виникають під час звітування публічних бібліотек у сервісі ЕСМаР. Відбулося жваве обговорення питання формування та обліку бібліотечних фондів бібліотек новостворених ОТГ, що висвітлила завідуюча відділом формування фондів Липа Н. О. З регламентуючою документацією та нормуванням виробничих процесів публічної бібліотеки ОТГ присутніх ознайомила головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній галузі Грабарь А. П.

У другому блоці «Позиціонування публічної бібліотеки у громаді» були розглянуті здобутки та труднощі становлення публічної бібліотеки Куцурубської ОТГ, сучасні формати соціокультурної діяльності бібліотек, досвід бібліотек КУ «Вітовська ЦБС», проведено майстер-клас «Адвокаційна діяльність бібліотеки як запорука ефективного розвитку».

 Працівники публічних бібліотек ОТГ стали активними  учасниками «круглого столу» за темою «Оптимальні формати функціонування публічних бібліотек в умовах ОТГ», у рамках якого у форматі запитань-відповідей були обговорені матеріально-технічний стан, зона та режим обслуговування населення, професійна компетенція бібліотечного працівника, перелік мінімальних соціальних послуг для громади. Під час екскурсії по обласній науковій бібліотеці присутні мали можливість ознайомитися із сучасними інформаційними послугами для користувачів.

                

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optionally add an image (JPEG only)